
Op Vers Beton schreef ik over de sloopplannen voor de Vogelbuurt in Carnisse, Charlois. De gemeente kondigde in september aan om 342 portiekwoningen te vervangen door 42 eengezinswoningen en 118 grotere appartementen. De nieuwe woningen krijgen een prijs in het met het midden en hogere segment, wat betekent dat de woningen voor de meeste huidige bewoners te duur zullen worden. En dus protesteren de bewoners. Lees hier het artikel op Vers Beton.
In december stemde de gemeenteraad tegen sloop van woningen in de Fazantstraat en omliggende straten. Het is de eerste keer dat sloopplannen zijn tegengehouden. Sommigen zien daarin een kentering van het Rotterdamse beleid, maar ik heb mijn twijfels (klik op de datum in de tweet voor het hele draadje).
Donderdag stemde de Rotterdamse gemeenteraad unaniem tegen sloop van de Fazantstraat/Vogelbuurt en voor een buurtaanpak samen met bewoners. Hoera! Ik ben blij voor de bewoners. Maar ik zit met een vervelende nasmaak. Draad. 1/n
— Gwen van Eijk (@gwenvaneijk) December 19, 2020